BlackPhone’un üreticisi Silent Circle 30 milyon dolar yatırım aldı

Etiketler:

Teknoloji∙ 22.5.2014 ∙16:01

Sizler için bu yılın başında katıldığımız Barselona’daki Mobile World Congress etkinliğinde gizliliği ön plana çıkartan akıllı telefon BlackPhone’un yapımcıları ile bir röportaj gerçekleştirmiştik.BlackPhone‘u üreten, telefonun arkasındaki Washington merkezli Silent Circle, 30 milyon dolar yatırım aldığını resmi olarak açıkladı.

Sony’nin canını sıkacak hamle!

Etiketler:

Teknoloji∙ 22.5.2014 ∙15:00

Yeni bir donanım firması olan ANTVR Technology, sanal gerçeklik oyun sektörüne ciddi bir adım atarak Sony gibi teknoloji devlerinin gözünü korkuttu. Oculus Rift ve Project Morpheus gibi sanal gerçeklik cihazlarına rakip olarak ortaya çıkan Çinli ANTVR Technology oldukça iddialı görünüyor. Üretime başlamayı planladıkları ANTVR sanal gerçeklik cihazının en büyük özelliklerinden açık kaynak kodlu ve her platform için uygun olması dikkatleri üzerine çekmesine neden oldu.

Facebook “Im A Voter” İle 1,2 Milyar Kullanıcısını Oy Vermeye Çağırıyor

Etiketler:

Sosyal Medya∙ 22.5.2014 ∙14:25

Facebook‘un seçimlerde oy vermenin önemine yönelik girişimi olarak öne çıkan “I’m a Voter” butonu şimdi globale yayılıyor. Kullanıcıların Facebook üzerinden arkadaşlarına oy verdiklerini duyurmasına yarayan “I’m a Voter” butonunu böylelikle her ülke kendi seçim döneminde kullanabilecek.

Apple, WWDC 2014′te Sürpriz Bir Cihaz Tanıtabilir

Etiketler:

Teknoloji∙ 22.5.2014 ∙14:25

Apple’ın her sene heyecanla beklenen geleneksel geliştirici konferansı WWDC’nin 2014 ayağı hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Apple, WWDC 2014'ün 2 Haziran Pazartesi günü gerçekleşeceğini doğrularken bu etkinlikte sürpriz yaparak yeni bir cihazı tanıtacağı kulağa gelen diğer haberler arasında.

Geleceğin bilgisayarı bulundu!

Etiketler:

Teknoloji∙ 22.5.2014 ∙14:25

Günümüzden 10 yıl sonrasında geliştirilebileceği söylenen kuantum bilgisayarını icat ettiğini iddia eden Kanadalı şirket, geleceğin bilgisayarını bulmuş olabilir.

Arama Motoru Optimizasyonu Eğitimi “SEO Akademi” Başladı

Etiketler:

Seo∙ 27.4.2014 ∙14:25

Bundan böyle dijital dünyanın en popüler alanlarından biri olan SEO’nun tüm detayları 12 saatten oluşan 5 haftalık eğitim dönemlerinde katılımcılara aktarılacak. Programda SEO konusunda kariyer yapmak isteyenlere, ileri seviye arama motoru kullanımı, web sitelerinin anatomisi, rakip analizi, ileri düzey teknik SEO, SEO’ya yönelik metin yazarlığı, Google Analytics ve Webmaster Tools gibi konularda eğitim verilecek.

Google’dan Kullanıcı Dostu ve Dönüşüm Artırıcı Mobil Site Tasarım Önerileri

Etiketler:

Web Tasarım∙ 26.4.2014 ∙10:20

Günümüzde kullanıcıların internet kullanım alışkanlıklarının mobile kayması ve mobil cihazlarında geçirdikleri vakitlerinin gittikçe artması sebebiyle artık her şirketin mobil siteye sahip olması zorunluluk hale geldi.

Twitter Web Tasarımını Yeniledi

Etiketler:

Web Tasarım∙ 25.4.2014 ∙17:45

Twitter bir süredir test ettiği yeni web arayüzünü kullanıcılara sunmaya başladığını duyurdu. Twitter’ın web üzerindeki görünümü bu yeni tasarımla birlikte Android ve iOS uygulamalarının arayüzüne bir adım daha yaklaşırken daha temiz ve düz görünümü ile dikkat çekiyor.

Konular

Popüler