dinamik-web-tasarim

Twitter Web Tasarımını Yeniledi

Etiketler:

Web Tasarım∙ 25.04.2014 ∙17:45

Twitter bir süredir test ettiği yeni web arayüzünü kullanıcılara sunmaya başladığını duyurdu. Twitter’ın web üzerindeki görünümü bu yeni tasarımla birlikte Android ve iOS uygulamalarının arayüzüne bir adım daha yaklaşırken daha temiz ve düz görünümü ile dikkat çekiyor.

Eskişehir Web Tasarım

Etiketler:

Web Tasarım∙ 16.11.2014 ∙23:29

AVES INTERACTIVE, koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan, Web Tasarım, Yazılım Geliştirme, E-Ticaret Projeleri, Grafik Tasarım, Arama Motoru Optimizasyonu ve Sosyal Medya Hizmetleri ile bireysel ve kurumsal firmaların profesyonel ve güvenilir çözüm ortağıdır. Kurumsal kimliğinizi yansıtırken, klasik yaklaşımların yanısıra çarpıcı ve etkili uygulamalarla, amacınıza odaklanır ve prestij yaratacak tasarımlarla kesin sonuca ulaşır. Firmaların gereksinimlerine, hizmetlerine, ürünlerine, pazarlama ve tanıtım stratejilerine göre ÖZEL TASARIM işler üzerinde çalışır.

LinkedIn Anasayfa tasarımını değiştiriyor

Etiketler:

Web Tasarım∙ 12.12.2014 ∙15:14

Bu hafta bütün kullanıcılara yeni ana sayfanın açılacağını duyuran LinkedIn, ‘Her şey sizinle ilgili’ sloganıyla yeni tasarımını tanıttı. Henüz tüm kullanıcılar için bu değişiklik aktif olmasa da, bazılarımız ana sayfalarında bu değişiklikleri görmüş olabilir. Yeni tasarımda çok radikal değişiklikler olduğunu söylemek güç, ancak artık paylaşılan içeriklerin daha görünür olduğunu söyleyebiliriz. Ana sayfanın üst bölümünde profil görüntülenme sayısı ve gönderilerinizle etkileşime geçen kullanıcıları gösteren bir küçük istatistik alanı var. Bu alanın hemen sağında yeni bir fonksiyon olan ‘Keep in Touch’ kutucuğu bizi karşılıyor.Bu bölümde ise son zamanlarda etkileşimde bulunmadığınız bağlantılarınızla nasıl etkileşime geçebileceğinize dair öneriler yer alıyor. Örneğin LinkedIn, size önerdiği bağlantının son gönderisini beğenerek onunla etkileşime geçebileceğinizi öneriyor. Ana sayfanızdaki akışta da değişikliğe giden LinkedIn, artık daha akıllı bir algoritmayla içerik akışınızı düzenleyecek. Böylece sizin için daha önemli kişiler ve daha önemli içerikler önceliklenerek ana sayfanızda görünür hale gelecek.

Kurumsal Web Tasarım Çalışmasında Olması Gerekenler

Etiketler:

Web Tasarım∙ 16.12.2014 ∙12:11

 • Özgün, kreatif ve kurumsal kimliğinizi yansıtan bir çalışma olmalıdır.
 • Web Tasarım gündemin modern trendlerini yansıtmalıdır.
 • Web Tasarım aşamasından sonra XHTML bölümlendirme W3C standartlarına uygun yapılmalıdır.
 • Web sitenizin kolay, hızlı ve kullanımı kolay bir yönetim paneli olmalıdır.
 • Siteniz google ‘da ilk sayfaya çıkmak istediğiniz kelimelere uyumlu bir şekilde programlanmalıdır.
 • Sitenizin ziyaretcileri vermek istediğiniz mesajı rahatça algılayabilmeliler.
 • Siteniz üzerinden firmanız ile rahatça iletişime geçilebilmeli.
 • İnteraktif formlarınız doğru kişilere gerekli bildirimleri iletebilmeli.
 • Web siteniz tüm web browserlardan aynı şekilde sorunsuz görüntülenebilmeli.
 • Web siteniz mobil platformlardan rahatça ziyaret edilebilmeli.
 • Web tasarım çalışması kreatif olduğu kadar, hızlı yüklenmesi için de gerekli optimize çalışmasının yapılması önemlidir.

Web Tasarım Kurumsal Kimliğinizi Yansıtır

Etiketler:

Web Tasarım∙ 18.12.2014 ∙12:42

Web tasarım, kurumsal kimliğinizi yansıtır. Kurumsal veya bireysel olsun, profesyonel olarak hazırlanmış bir web sitesi tasarımı sizin kimliğinizi yansıtır. Özellikle kurumsal şirket web sitelerinde, kurumsal kimlik bütünlüğüne çok dikkat edilmesi gerekmektedir.


Aves tasarım ve reklam ajansı olarak hazırladığımız web tasarımlarda en çok dikkat ettiğimiz konu, sunulan çalışmanın kurum kültürüne ve kimlik bütünlüğüne uygunluğudur. Bu konuda ilk yaptığımız taslak çalışmalarının ardından, sunumumuzu gerçekleştirip web sitesi tasarımını daha az revize gerçekleştirerek en hızlı bir şekilde karşılıklı teyitler ile yayına almaktır.


Unutmayınki web sitesi tasarımı, firmanızı 7/24 tanıtan en ucuz reklam araçlarından biridir.


Web Tasarım Firmaları

Etiketler:

Web Tasarım∙ 09.01.2015 ∙16:59

Web tasarım ve yazılım firmaları sektörel büyüklükleri olarak temelde 3 gruba ayrılır.


 • • Ucuz ve kalitesiz hizmet veren firmalar,
 • • Belirli bir kalite ivmesini yakalamış, ekonomik fiyatlarda çalışan firmalar,
 • • Tam profesyonel çalışan, yüksek kalite iş yapan, ancak fiyatları oldukça yüksek olan firmalar,

Bütçenize ve almak istediğiniz hizmet kalitesine göre tercihinizi 2. ya da 3. grup seviyesinde ki kaliteli firmalardan yapmanızı tavsiye ederiz.


ÇÜNKÜ !!!


Sadece ekonomik olduğunu düşünerek tercih ettiğiniz firmadan almış olduğunuz hizmeti beğenmez iseniz, başka bir firmaya yönlenmeniz durumunda, aslında bir iş için daha fazla para harcamış olacaksınız.


Web dünyasında bir işi ekonomik yaptırmak herkes için önemlidir ancak hizmet alımı sonrasında, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda, iletişim halinde olabileceğiniz bir muhatap bulmakta çok önemlidir. Bu nedenle firmanızı seçerken, iletişiminizi sürdürebileceğiniz firmaları tercih etmelisiniz.


Web tasarım & yazılım firması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de firmanın mutlu müşteri oranıdır. Sektörümüzde de maalesef birçok sektörde olduğu gibi yaptığı işe ve müşterilerine karşı gerektiği saygıyı ve özeni göstermeyen şirketler var.


Müşterilerine en iyi hizmeti sunmak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak üzere hizmet veren Aves Interactive, kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir müşterisini kaybetmemiştir. Müşterileri ile arasındaki bu bağlılığın temelinde iş disiplini ve güvene dayalı iş birlikleri yatmaktadır. Kurulduğu günden bugüne kadar birçok kurumsal firmaya hizmet veren Aves Interactive, her geçen yıl uzman ekibini büyüterek profesyonel çalışmalarına devam etmektedir.


2015 Web Tasarım Trendleri

Etiketler:

Web Tasarım∙ 12.01.2015 ∙14:09

2015 yılına girdik ve yeni yılda web tasarımlarında neler bizi bekliyor bir göz atalım.


Geçen yıla baktığımızda, tasarım trendlerinde büyük yenilikler görmüştük. Bunlar, Code-Free tasarım, Responsive (Duyarlı) tasarım, Flat tasarımların kullanılmaya başlanması, tek sayfa tasarımlar ve daha niceleri. Bazı tasarım trendleri uzun zaman yaşamını sürdürse de, tasarım dünyası kendini sürekli yenilemeye devam ediyor.


Yeni yılda (2015) web tasarım trendlerine birlikte göz atalım.


 • Daha Esnek Tipografi


  Web tasarımlarında, tipografi güçlü bir iletişim yolu olarak daha çok kullanılacak. 2015 ile beraber eski trend, küçük ve birbirine yakın yazılar web tasarımlardan nihayet çıkıyorlar. Aslında bu yeni bir konu değil, 2006 yılından beri üzerinde durulan bir durum.


  Web Tasarımı üzerinde okunabilirliği etkileyen üç ana unsur vardır.


  1) Yazı Boyutu

  2) Kolon Genişliği

  3) Satır Yüksekliği


  Araştırmalardanda anlaşılıyor ki, daha büyük yazılar web sitesi üzerinde okunabilirliği arttırmıştır. Tasarımcılar bunu göz önünde bulundurarak tasarımlarında, responsive yazı tipleri ve görseller kullanmaya başlayacaklar.

 • Web tasarımında kodlama zorunlu olmayacak


  Tasarımcılar ile yazılımcılar arasında sürekli bir iş bölümü vardır; tasarımcılar hayal eder ve sanatını uygular, yazılımcılar ise bunu çalışır hale getirip hayat verirlerdi. Fakat bu iş bölümü gelişen tasarım araçlarıyla değişmeye başlıyor.


  Oysaki artık tasarımcılar, çok az kod yazarak profesyonel web siteleri hazırlayabilir hale geldi. Durum böyle olunca tasarımcılar, yazılımcılara ihtiyaç duymaksızın kaliteli web siteleri tasarlayıp, hayata geçirebiliyorlar.

 • Responsive tasarımların önemi artacak


  Bir kaç yıl önce kullanılmaya başlanan responsive ( duyarlı ) tasarımlar, günün şartlarında bilgisayar, tablet ve telefonlar için kullanılıyordu. Fakat değişen teknolojilerle beraber günlük hayatımıza giren akıllı TV’ler, akıllı saatler ve bu tarz “akıllı” ev sistemleriyle beraber responsive tasarımların sınırları da her geçen gün genişliyor.


  Her platformun kendine özgü zorlukları olsa da, tablet ve telefonlar çok benzer işletim sistemlerine sahip ve bu cihazlarda önemli olan tasarımların ekrana yeterince sığması ve gezinmenin de bu boyut değişiminden etkilenmemesi olacak.


  Yine de 2015 yılının sonuna doğru gelişen teknolojilerin tasarımcıları bu konuda biraz sıkıştıracağını düşünüyoruz. Bu nedenle, çözüm alternatiflerinin en kısa zamanda düşünülmesi gerekiyor.olabilir.

 • Flat tasarım hakimiyetine devam


  2014 yılı web tasarım trendlerine baktığımızda, büyük bir patlama yapan flat tasarımılar bu senede değerini korumaya devam edecek.

  Flat tasarım, sitelerin daha derli toplu, hızlı ve içerik odaklı olmasını sağlayan güçlü özellikler taşıyor.


  Bu gelişimin en büyük destekleyicisi ve uygulayıcısı olan Google her geçen gün tüm çözümlerine flat tasarımı eklemeye devam ettikçe, takipçileri de bundan tabiî ki etkileniyor.


  Flat tasarım, estetik görünmenin yanında, bir çok kullanım kolaylığı ve okunabilirlik avantajını da yanında getiriyor. Bu sayede bir ziyaretçi sitenize girdiği anda oluşturduğunuz cok fazla içerik ve görseller arasında kaybolmak yerine hedefine kısa yoldan ulaşacak ve size olan minnettarlığını sayfanızı sık kullanılanlarına ekleyerek veya sizden alışveriş yaparak gösterecektir.

Instagram Web Sitesi Tasarımını Yeniledi

Etiketler:

Web Tasarım∙ 10.06.2015 ∙12:35

Instagram‘ın bir “mobil” uygulama olduğunu ve her zaman ilk önceliğinin mobil olduğunu unutmayalım. Bunu söylememizin nedeni şu, tamamen mobil odaklı büyüyen ve gelişen bir firma web tarafında yatırım yapmama hakkına sahip.

Hepimiz isterdik ki 3. parti uygulamalar kullanmadan web arayüzünden paylaşımlar yapmayı ama maalesef şu anda mümkün değil. Bazen fotoğraflara web’den bakıyor olsak da pek şık bir arayüzü olduğunu söyleyemeyiz. Instagram ekibi de bunun farkında olacak ki artık web tasarım arayüzünü de biraz geliştirmek ve düzenlemek için kolları sıvamış durumda.

Yeni web tasarımda daha sade, karmaşadan uzak bir yapıyla karşılaşacağımızı anlıyoruz. Buna ek olarak flat tasarım tekniğinin kullanılması da gözden kaçmıyor. 2012 yılından kalma eski tasarımın değişmesi gerçekten gerekiyordu. Artık daha modern bir görünüme sahip olduğunu söylemek mümkün. Daha az görsel, görseller arası boşluklar artmış haliyle göze daha güzel geliyor.

Kaynak: Sosyalmedya.co

Google Plus Yeni Tasarımı ile Hizmete Başladı

Etiketler:

Web Tasarım∙ 18.11.2015 ∙12:50

Google’ın çok da sık kullanılmayan sosyal servisi Google+ Collections ve Communities olmak üzere iki yeni anahtar alana odaklanmış yeni web sitesi tasarımıyla karşımızda.

İlgi alanlarına odaklanan yeni tasarımıyla Google, Plus’ın çok daha kolay kullanıldığını söylüyor. Ayrıca ister masaüstünden ister mobilden bakın Plus estetik bir görünüme sahip.

Bu değişiklik bir düzeltmeden daha fazlası ve Google alacağı geri bildirimlerle birlikte bu değişimi devam ettireceğini söylüyor.

Bu yılın ilk zamanları Plus’ın başkanı Bradley Horowitz liderliğinde düzenlenen Google Photos oturumunda şimdi gördüğümüz tasarıma gönderme yaparak izleyicilere Plus’ın benzer ilgi alanları olan insanları bir araya getirmeye odaklanacağını söylemişti.

Google Plus Yeni Tasarımıyla konuşulacak gibi gözüküyor.

Kaynak: sosyalmedya.co

Web Tasarımda Temel Navigasyon Kuralları

Etiketler:

Web Tasarım∙ 15.12.2015 ∙13:01

Kullanıcıların web sitenizde kolayca gezinebilmeleri ve istedikleri bilgilere erişebilmeleri için temel navigasyon kurallarına dikkat etmeniz önemlidir.

Web sitesi navigasyon tasarımı, web tasarım en önemli kısımlarından birini oluşturuyor. Web sitesini sağlam bir temel, kolay kullanım ve iyi bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlamak gerekiyor. Web siteniz yoluyla satışlarınızı, yatırım dönüşümünüzü ve tüketiciler ile etkileşiminizi artırmak için hedef kitlenizin içerikten nasıl faydalanabilecekleri, web sitesinin düzeni ve sunumun en iyi şekilde planlanması konusunda çalışmalısınız.

Navigasyon Nedir?

Navigasyonu birden fazla şekilde tanımlamak mümkündür. Tüketicilerin gereksiz tıklamalar yapmadan ve kafa karışıklığına maruz kalmadan aradıkları şeyi kolayca bulabilmelerine imkan veren web sitesindeki odak elementtir diyebiliriz. Aynı şekilde tüketicilerin web sitesindeki en önemli bilgilere kolayca ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yönlendirilmesi olarak tanımlayabiliriz.

Navigasyon tasarımı, web tasarımdaki pek çok ayrıntı ile ilgilidir ve navigasyon tasarımı için uzmanlar tarafından kabul gören evrensel bir doğrudan söz edemeyiz. Her web sitesi, tasarımda ve tasarım sonrasında pek çok sorunla karşı karşıya kalabilir. Bu sorunları ve hataları ortadan kaldırmak için belirli kurallara uymanızda fayda vardır.

Web’deki her şeyde olduğu gibi yeni teknikler, teknolojiler, cihazlar ve trendler kendi talep ve yeniliklerini getiriyor. Örneğin artık responsive web tasarım, bilinen yatay navigasyonun küçük ekranlarda dikey navigasyon olarak görüntülenebilmesi anlamına geliyor.

Bir web sitesi tasarımında iyi bir navigasyon oluşturmak için tek bir seçeneğe bağlı kalınması şart değil. Tabii ki web sitesi istatistiklerine ve dönüşüm verisi analiz edilerek yapılan bir tasarım ve test etme yaklaşımının en iyi sonucu verme olasılığı yüksektir. Arama motorunun web sitesine trafik sağlaması için navigasyonun tahmin edilebilir, sade, tutarlı ve iyi yerleştirilmiş olması gerekir.

Kaynak dijitalajanslar

Konular

Popüler