google-seo

Google’dan Kullanıcı Dostu ve Dönüşüm Artırıcı Mobil Site Tasarım Önerileri

Etiketler:

Web Tasarım∙ 26.04.2014 ∙10:20

Günümüzde kullanıcıların internet kullanım alışkanlıklarının mobile kayması ve mobil cihazlarında geçirdikleri vakitlerinin gittikçe artması sebebiyle artık her şirketin mobil siteye sahip olması zorunluluk hale geldi.

Arama Motoru Optimizasyonu Eğitimi “SEO Akademi” Başladı

Etiketler:

Seo∙ 27.04.2014 ∙14:25

Bundan böyle dijital dünyanın en popüler alanlarından biri olan SEO’nun tüm detayları 12 saatten oluşan 5 haftalık eğitim dönemlerinde katılımcılara aktarılacak. Programda SEO konusunda kariyer yapmak isteyenlere, ileri seviye arama motoru kullanımı, web sitelerinin anatomisi, rakip analizi, ileri düzey teknik SEO, SEO’ya yönelik metin yazarlığı, Google Analytics ve Webmaster Tools gibi konularda eğitim verilecek.

Google Plus Yeni Tasarımı ile Hizmete Başladı

Etiketler:

Web Tasarım∙ 18.11.2015 ∙12:50

Google’ın çok da sık kullanılmayan sosyal servisi Google+ Collections ve Communities olmak üzere iki yeni anahtar alana odaklanmış yeni web sitesi tasarımıyla karşımızda.

İlgi alanlarına odaklanan yeni tasarımıyla Google, Plus’ın çok daha kolay kullanıldığını söylüyor. Ayrıca ister masaüstünden ister mobilden bakın Plus estetik bir görünüme sahip.

Bu değişiklik bir düzeltmeden daha fazlası ve Google alacağı geri bildirimlerle birlikte bu değişimi devam ettireceğini söylüyor.

Bu yılın ilk zamanları Plus’ın başkanı Bradley Horowitz liderliğinde düzenlenen Google Photos oturumunda şimdi gördüğümüz tasarıma gönderme yaparak izleyicilere Plus’ın benzer ilgi alanları olan insanları bir araya getirmeye odaklanacağını söylemişti.

Google Plus Yeni Tasarımıyla konuşulacak gibi gözüküyor.

Kaynak: sosyalmedya.co

Dijital Pazarlamada SEO’nun Önemi

Etiketler:

Seo∙ 17.12.2015 ∙18:49

Dijital pazarlamanın yükselişi markaların dijitaldeki rekabetini artırırken, potansiyel müşteriye ulaşma yollarından biri olan SEO her geçen gün daha önemli hale geliyor.

Markaların ürünlerini veya hizmetlerini pazarlamak için uyguladıkları yöntemler; bundan birkaç sene öncesine kadar televizyon, radyo gibi iletişim araçları ya da billboard, broşür gibi reklam teknikleri vasıtasıyla yapılırdı. Ancak büyük bir hızla ilerleyen teknoloji ve aynı doğrultuda artan internet kullanımı; geleneksel pazarlama yöntemlerinin artık tek başına etkili bir yöntem olmadığını tüm firmalara hissettirdi.

Yeni neslin internet ve teknoloji çılgınlığı ilk zamanlar çok eleştirilse de firmalar zamanla kitlelere ulaşmanın yeni ve yegane yolunun teknoloji olduğu kanısına vardılar. İnsanlara daha hızlı ulaşılabilen ve sıcağı sıcağına geri bildirim alınabilen bu yöntem; zamanla fırsata çevrilerek “dijital pazarlama” alanını ortaya çıkardı.

Dijital Pazarlama ve SEO Çalışmalarının Markalar İçin Önemi.

Dijital pazarlama; firmaların hedef kitlelerine ulaşmasına olanak tanıyan, marka bilinirliğini artırmaya yönelik interaktif tekniklerin bir araya gelmesinden oluşan, gerçek zamanlı bir pazarlama yöntemidir. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve SEA (Arama Motoru Reklamları) ile potansiyel müşteriler tarafından fark edilmenizi sağlayan bu yöntem; markanızı Google, Yahoo, Yandex gibi arama motorlarında en üst sıralara taşıyarak, anahtar kelimeler yardımıyla öne çıkmanıza olanak tanır. SEO çalışmaları aynı zamanda satış hacminizi arttırarak, markanız için daha fazla yatırım getirisi sağladığı gibi uzun vadeli bir çözümü de beraberinde getirir.

Reklamınızı billboard aracılığı ile gören potansiyel bir müşteri, ancak mağazanıza gelip alım yaptığı takdirde markanız tarafından fark edilebilir. Ancak dijital pazarlama yönteminde kazanç sağlamanın yolu sadece satıştan geçmediği gibi; markanızın tıklanma, paylaşılma, beğenilme, okunma ya da izlenme sayıları da anlık geri bildirimler almanız ve kazanç sağlamanız açısından oldukça önemlidir. Ayrıca web sitenizi tıklayan insanların yaşı, cinsiyeti ve web sayfanıza yaptığı ziyareti kaç dakikada tamamladığı gibi veriler, hedef kitlenizi tam olarak belirlemede size yardımcı olur.

Dijital Pazarlama Stratejileri Sayesinde Markanıza Yeni Bir Bakış

Web sitenizin performans analizi sonuçlarından başarınızı ölçebileceğiniz dijital pazarlama yöntemi, aynı zamanda markanız ile rakip firmalar arasında karşılaştırmalar yapmanıza olanak tanır. Rakiplerden ne kadar önde ya da geride olduğunuz konusunda bilgi edinebilmeniz için aritmetik bir altyapı oluşturan interaktif pazarlama; bir nevi SWOT analizi yapabilmenizi sağlayarak güçlü yönlerinizi fırsata, zayıf yönlerinizi ile farkındalığa çevirmenize yardımcı olur.

Bugünlerde ürün, hizmet ve bilgi sunan tüm markaların kullanarak hedef kitlelere ulaşmada hızlı bir artış gösterdiği dijital pazarlama; öz bir tanımla markanızı duyurmanız, müşteri edinmeniz, ölçümler yaparak günbegün gelişmeniz ve mevcut müşteri ağınızın değişen isteklerini fark ederek daha çok memnuniyet oluşturmanız için uygulamanız gereken yeni nesil pazarlama yöntemidir.

Yaratıcı dijital pazarlama stratejileri ile marka konumlandırmasını kurgulamak için bir SEO ajansından destek almanız, markanıza yeni nesil pazarlama dünyasında yol gösterici olacaktır.

Kaynak: dijitalajanslar

Web Sitesi Tasarımında Mobil Uyumun Önemini Google Artık Resmi Olarak Bildirdi

Etiketler:

Web Tasarım∙ 19.03.2015 ∙15:02

Dünyanın en yaygın kullanılan ve en iyi arama motoru olan Google, arama sonuçlarındaki mobil uyumun, artık önemli bir kriter olduğunu açıkladı.

Tarih, içerik, hit kazanma gibi kriterlere ek olarak gelen mobil tasarım uyumluluğun gelen güncellemelerle öneminin arttığını az çok görüyorduk. Buna keza bugün neredeyse herkesin elinde akıllı telefon ve cihazlar var. Fakat bu mobil tasarım, artık Google arama motoru tarafından da açıklanmış durumda.

Ortalama olarak Mayıs ayında gelecek olan bu değişimle beraber mobil uyumlu internet siteleri üst sıralarda yer alacak. Her ne kadar birçok internet sitesi buna hazır olmasa da çok gecikmeden çözüm bulunması, sıralama kaybının engellenmesi için oldukça önemli.

Mobil tasarım uyumluluğu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Bu konu ile ilgili tarafınıza ayrıntılı bilgi aktarabiliriz.

OSCAR’A ÇIKAN İLK VR FİLMİNİ GOOGLE YAPTI

Etiketler:

Teknoloji∙ 10.02.2017 ∙12:54

Google şimdi Hollywood'ta Ryan Goslings ve Emma Stones'la yarışıyor.

Bugün, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 2016 yılının en iyi kısa metrajlı animasyon filmi için adayları arasında teknoloji şirketi tarafından yaratılmış Pearl'u seçti. Ancak Pearl, sadece sanal bir gerçeklik için yaratılmış herhangi kısa bir animasyon değil, Oscar için türünün ilk örneği haline geldi.

Adweek'in geçen yaz Pearl hakkında yazdığı; altı dakikalık bir film, ikilinin arabayla sürüş, müzik dinleme ve hayallerini şehirden şehre sürdüğüne dair bir baba-kız yol gezisi destanı. Film, insanların YouTube Spotlight Serisi üretimini çeşitli şekillerde görmelerini sağlıyor.

Herkes hala 2B sürümünü izleyebilirken izleyiciler YouTube uygulamasını kullanarak videoyu açabilir ve yolculuğun çeşitli perspektiflerini görmek için telefonlarını 360 derece döndürebilir. Elbette en etkileyici deneyim, bir VR kulaklıkla izlemektir; VR kulaklık, izleyicilere kendilerini arabanın içinde hissetmelerine olanak tanır.

 OSCAR’A ÇIKAN İLK VR FİLMİNİ GOOGLE YAPTI Google, yolunu bulmaya çalışan bir bebek kuş hakkında VR olmayan bir film olan Pixar yapımı Piper ile yarışıyor. Kategorideki diğer filmler arasında iki Pixar emektarı tarafından yaratılan oldukça karanlık bir film olan Borrowed Time; Kickstarter tarafından finanse edilen Pear Cider and Cigarettes; ve Kanada yapımı Blind Vaysha bulunmakta.

Pearl, bir Oscar için ilk VR filmi olsa da, büyük bir ödül için ilk film değil. Facebook'a ait Oculus iki Emmy kazandı: biri Henry, diğeri Sleepy Hollow.

Bununla birlikte, Oscar'da olmak Google'ın diğer VR girişimleri profilini yükseltmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, geçtiğimiz sonbaharda Google'ın Pixel akıllı telefonuyla birlikte piyasaya çıkan şirketin VR kulaklık seti olan Google View'e ilginin artmasına da potansiyel olarak yardımcı olabilir.

SEO Nedir? Neden SEO Yaptırmalısınız?

Etiketler:

Seo∙ 20.03.2017 ∙14:00

SEO Nedir?
SEO, “Search Engine Optimization” ın kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı Arama Motoru optimizasyonudur. Arama motorlarının > web sitelerini daha kolay bir şekilde tarayabilmesi için yapılan kriterlerin tamamıdır.

SEO Ne İçin Yapılır?
SEO çalışması yaptığınızda, potansiyel müşterilerinize etkili ve hızlı bir şekilde ulaşarak, web sitenize ulaşılabilirliği arttırabilirsiniz.

SEO’su başarılı yapılmış internet sitesinin etkileşim ve potansiyel müşteri sayısında gözle görülür şekilde artış gözlemlenir.

Hizmet veya ürün satan firmaların olmazsa olmazı SEO’dur. İnternet reklamcılığı yaparak gelir sağlayan firmaların da SEO vazgeçilmez unsurları arasındadır.

Örneğin A ürünü satan bir firmayı ele alırsak arama motoruna A ürününe ihtiyacı olan bir kullanıcı öncelikle “A ürünü fiyatları” ya da “A ürünü satın al” gibi kelimeler yazar. Seo yaptıran A ürünü firması buna benzer anahtar kelimeler ile arama motorunda üst sıralarda gözükür ve dolayısıyla bilinirliği ve potansiyel müşteri sayısı artar.

SEO Hemen Sonuç Verir mi?
SEO çalışması ilk günden sizin web sitenize etki etmez. Süre 2 hafta ile 6 ay arasında değişir. Bu süre sizinle aynı anahtar kelimeleri kullanan rakipleriniz ve Google, Yandex vs arama motorlarına uyumlu SEO çalışması yapmanız ile ilgilidir.

Web Sitesi Yaptırırken Neleri Göz Önünde Bulundurmanız Gerekir?

Etiketler:

Web Tasarım∙ 29.06.2017 ∙14:45

Günümüzde teknoloji artık hayatımızın çoğu alanında işlerimizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlamaya başladı. Bu alanlardan en önemlisi de internet diyebiliriz. İnternet sayesinde bir çok işimizi telefon veya bilgisayar aracılığı ile çok kısa sürede halledebiliyoruz. Çağımızın teknoloji ve internet çağı olmasının sonucunda da her girişimin, her fikrin, her işletmenin kullanışlı ve kaliteli bir web sitesine olan ihtiyacı artmaya başladı.Kaliteli ve kullanışlı web sitesi

Web sitesi, web tasarımcı ve editörlerin sizlere özel oluşturdukları içerik ve tasarımlardan oluşur. Yani web sitesi sizin ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda şekillenir. Mobil uyumlu ve Seo destekli siteler her zaman rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar. İnternet sitesi yaptırırken yönetim paneli olup olmaması sizin tercihinizdir. Yönetim paneli ile kendi resim, içerik ve videolarınızı kendi sitenize istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz. Kısacası kendi web sitenizin gidişatını belirlemek sizin elinizdedir. Fakat tasarım açısından bozulmaların olmamasına özen göstermeniz gerekir. Örneğin fotoğraf eklerken çözünürlüğü düşük veya 300x600 olarak tasarlanan bir alan için sizin kare bir fotoğraf eklemeniz görüntü açısından eksi puan yaratabilir.Mobil uyumlu internet siteleri cep telefonu ve tabletlerin yaygınlaşması sayesinde ulaşılabilirlik açısından avantaj sağlar. Web sitesi yaptırırken sitenizin mobil uyumlu olmasına özen gösteriniz. Hedef kitleniz ne olursa olsun sitenizin mobil uyumlu olması size her zaman iyi getiri sağlar.Mobil uyumlu web sitesi, seo, yönetim panelli web sitesi

Seo destekli internet siteleri ise hedef kitlenizin belli kriterler içeren anahtar kelimeler ile sitenize ulaşmasında önem sahibidir. Seo nokta atışı yapmanızı sağlar.

Web sitesi yaptırırken neler istediğinizi önce bir değerlendirin. Mobil uyumlu, seo destekli ve yönetim panelli internet siteleri doğru ve aktif kullanıldığı taktirde hem prestijinizi hem de kazancınızı arttırır.

Konular

Popüler