grafik-tasarim

2017 Grafik Tasarım Trendleri

Etiketler:

Grafik Tasarım∙ 05.05.2017 ∙14:58

2017 GRAFİK TASARIM TRENDLERİ

Her yıl tasarım hakkında yeni şeyler öğreniyoruz. Bir trend, yavaş yavaş ortaya çıkar ve yavaş yavaş tüm tasarım dallarına girer ve aynı şekilde tamamen ortadan kalkar. Bir tasarım trendinin ömrü bir veya iki yıldan fazla değildir.


01 - Yarı Düz Tasarım

2017 Grafik Tasarım Trendleri Yarı Düz Tasarım

Son birkaç yıldır düz tasarım web tasarımı pazarını yönetti ancak şimdi Ambalaj Tasarımı'ndan etkilenen tasarım, daha boyutsal hale geldi. Bu geçiş hafifçe gölgelerle başlar, yarı düz bir tasarımla devam eder. Düz tasarımın minimalist bir tarzdan evrimi, yeni gelişen teknolojilere uyum sağlamakta.


02 - Sinemagraf

2017 Grafik Tasarım Trendleri  Sinemagraf

2017 Grafik Tasarım Trendleri Sinemagraf Yöntemi

Sinemagraflar, web'in her yerinde gördüğümüz düzenli gif'ler değildir. Sinemagraflar, içinde hareket eden küçük unsurlara sahip görüntülerdir. Bu teknik basit bir fotoğrafın hayata geçirilmesiyle daha gerçekçi olmasını sağlar.


03 - Daha Fazla 3 Boyutlu

2017 Grafik Tasarım Trendleri Daha Fazla 3 boyut

2017 Grafik Tasarım Trendleri  3b Etkisi

VR / AR devrimi hızla bir ivme kazandığından, bu alan oldukça hızlı gelişiyor. Bu nedenle 3B etkisini tüm tasarım alanlarında göreceğiz.


04 - Animasyon

2017 Grafik Tasarım Trendleri Daha Fazla 3 boyut

2017 Grafik Tasarım Trendleri Animasyon

Animasyonlar web tasarımında giderek daha fazla kullanılmaya başlandı. Gif'ler, SVG, WebGL CSS veya videolar olabilir. Animasyonlar kesinlikle geçen yılki web tasarım trendlerinde en büyük şeylerden biriydi, bu nedenle bunları kullanmaktan çekinmeyin.


05 - Geometrik şekiller, desenler, çizgiler ve daireler

2017 Grafik Tasarım Trendleri Geometrik şekiller, desenler, çizgiler ve daireler

Bu trend 2016'da başlayıp 2017'de devam etmekte. Düz veya yumuşak bir gölge ile bazı modern şekiller ekleyerek web sitesini kişiselleştirebilirsiniz.


06 - Cesur Renkler

2017 Grafik Tasarım Trendleri Daha Fazla 3 boyut

2017 Grafik Tasarım Trendleri Cesur Renkler

Açıklama yapmak için kalın renk kullanın. Ambalaj tasarımı ve düz tasarım, cesur renklerle mükemmel bir şekilde çalışır. İstediğiniz renkleri seçmek ve eşleştirmek için Google tarafından sağlanan renk paletini kullanabilirsiniz.


07 - Renk Geçisi

2017 Grafik Tasarım Trendleri Renk Geçisi

Renk geçişleri şu an en büyük trendlerden biridir. 2016'dan başlayıp hızla büyüyen Instagram gibi büyük isimler, logolarını ve görüntülerini düz renkten çok renkli geçişlere değiştirmeye karar verdiler. Logolardan düğmelere veya resim bindirmelerine kadar her yerde bu trend kullanılmakta.


08 - Özel Grafikler ve İllustrasyonlar

2017 Grafik Tasarım Trendleri Özel Grafikler ve İllustrasyonlar

Hazır fotoğraflar yine de oldukça popüler, ancak 2017'de artan yeni bir trend var: özel yapılmış grafikler ve illüstrasyonlar. Herhangi bir ziyaretçinin hatırlayacağı benzersiz bir web sitesi istiyorsanız, dijital bir tasarımcı ile iletişime geçin. Dolayısıyla, daha az stok ve daha orijinal, benzersiz görüntüler edinebilirsiniz.


09 - Videolar her yerde

2017 Grafik Tasarım Trendleri Videolar her yerde

Video içerik kullanımı son bir yılda artış gösterdi ve insanlar bir hikayeyi anlatan yüksek kaliteli videolar görmek istiyor. Web sitesinde gösterilen video, kısa ya da uzun bir döngü halinde yayınlanabilir; bu da, bir ürün ya da izleyicinin hikayeyle ilgilenmesini sağlayacak geniş kapsamlı bir sinematografik projeyi gösterir.


10 - Küçük Tasarım Detayları

2017 Grafik Tasarım Trendleri Küçük Tasarım Detayları

2017 Grafik Tasarım Trendleri Tasarım Detayları

Ayrıntılara odaklanma bu yıl gerçekten önemli. Gezinme noktaları, köşe logoları gibi küçük ayrıntılardan, işi yapmak için küçük ayrıntılara odaklanın.


11 - Logo Tasarımı

2017 Grafik Tasarım Trendleri Logo Tasarımı

2017 Grafik Tasarım Trendleri Logo Design

2017 Grafik Tasarım Trendleri Logo Yapımı

Logo tasarımlarında bu yıl minimal logolar, el çizimi, negatif boşluk, kırpma, geometrik, çizgisel resim, görsel ağırlıklı logolar, hareketli, renk geçişli ve fotoğraflı logolar ön plana çıkıyor.


12 - Tipografi Trendleri

2017 Grafik Tasarım Trendleri Tipografi

2017 Grafik Tasarım Trendleri Tipografi nedir?

2017 Grafik Tasarım Trendleri Tipografi Trendleri

Büyük cesur ve güzel tipografi bu yıl başlık kullanımında ön planda. Tipografide renk geçişleri, görsel hiyerarşi, küçük yazılar, hareketli tipografi yine tasarımlarda etkili bu yıl etkisini gösteriyor. Metin ile fotoğrafçılık arasındaki kombinasyon harika görseller ortaya çıkarıyor. Geometrik şekiller aynı zamanda modern bir sonuç elde etmek için tipografiyle de birleştirilebilir.İki veya daha fazla fontun birlikte kullanımı bu yıl hala eğilimdedir. Projeleriniz üzerinde size yardımcı olacak bazı ilginç eşleştirmeler yapabilirsiniz.

Konular

Popüler