site-tasarimi

Twitter Web Tasarımını Yeniledi

Etiketler:

Web Tasarım∙ 25.04.2014 ∙17:45

Twitter bir süredir test ettiği yeni web arayüzünü kullanıcılara sunmaya başladığını duyurdu. Twitter’ın web üzerindeki görünümü bu yeni tasarımla birlikte Android ve iOS uygulamalarının arayüzüne bir adım daha yaklaşırken daha temiz ve düz görünümü ile dikkat çekiyor.

Google’dan Kullanıcı Dostu ve Dönüşüm Artırıcı Mobil Site Tasarım Önerileri

Etiketler:

Web Tasarım∙ 26.04.2014 ∙10:20

Günümüzde kullanıcıların internet kullanım alışkanlıklarının mobile kayması ve mobil cihazlarında geçirdikleri vakitlerinin gittikçe artması sebebiyle artık her şirketin mobil siteye sahip olması zorunluluk hale geldi.

Web Sitesi Tasarımında Mobil Uyumun Önemini Google Artık Resmi Olarak Bildirdi

Etiketler:

Web Tasarım∙ 19.03.2015 ∙15:02

Dünyanın en yaygın kullanılan ve en iyi arama motoru olan Google, arama sonuçlarındaki mobil uyumun, artık önemli bir kriter olduğunu açıkladı.

Tarih, içerik, hit kazanma gibi kriterlere ek olarak gelen mobil tasarım uyumluluğun gelen güncellemelerle öneminin arttığını az çok görüyorduk. Buna keza bugün neredeyse herkesin elinde akıllı telefon ve cihazlar var. Fakat bu mobil tasarım, artık Google arama motoru tarafından da açıklanmış durumda.

Ortalama olarak Mayıs ayında gelecek olan bu değişimle beraber mobil uyumlu internet siteleri üst sıralarda yer alacak. Her ne kadar birçok internet sitesi buna hazır olmasa da çok gecikmeden çözüm bulunması, sıralama kaybının engellenmesi için oldukça önemli.

Mobil tasarım uyumluluğu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Bu konu ile ilgili tarafınıza ayrıntılı bilgi aktarabiliriz.

2017 Web Site Trendleri

Etiketler:

Web Tasarım∙ 16.02.2017 ∙14:12

Web alanı hızla geliştiği için takip edebilmek bazen zorlaşabiliyor. 2017’de web sitesi yapımında bir tık öne çıkan trendleri yazımızda bulabilirsiniz.

Pastel renk tonları
Bir web sitesi için renk seçimi son derece önemlidir. Ziyaretçilerin duygularını, düşüncelerini ve dönüşüm oranlarını etkileyebilir. Peki, 2017 yılı için renk trendleri neler olacak? Pantone 2017 yılının renk tercihini yeşilden yana kullandığını açıkladı. Yeşil, yeni başlangıçların simgesi olarak seçilirken, ferahlatıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahip olduğu vurgulandı. 2017'deki her web sitesinin yeşil olmasını beklemiyoruz, ancak eminiz bundan ilham alan birkaç web tasarımıolacaktır.
 2017’nin web site renkleri

Mikro etkileşimler
Web siteleri kullanıcı üzerinde tatmin duygusu amaçlarken, bunu destekleyecek aksiyon ve mikro animasyon elemanlarını kullanır. Kullanıcıda olmuşluk duygusu yaratmada hareketli öğeler katkı sağlar. Modern arayüz tasarımında kullanıcı için geri bildirim sağlamak önemli bir unsurdur, mikro etkileşimler de bu görevi yerine getiren elementlerdir.
 2017’nin web site trendleri, mikro etkileşimler


Daha kalın ve büyük yazılar, sade ve öz tipografi
Yıllardır devam eden tipografik gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Bu yıl tipografi konusunda büyük, kalın, sade ve öz başlıklar ayrıca kısa içerikler ile karşılaşacağız Bazı dönemlerde Retro tipografi ile de karşılaşabiliriz.


Daha az menü elemanı
Kullanıcının öncelikli göz atacağı yerlerden olan menü elemanları, kullanıcıyı rahatsız etmeyen az ve öz nitelikli öğelerden oluşmalıdır.

Kullanıcıyı takip eden navigasyon unsurları
Son yıllarda gördüğümüz kullanıcının gözü önünde, rahatsız etmeden duracak küçük navigasyon unsurları bu yıl da trendler arasında diyebiliriz. Ayrıca site içerisinde yorucu olmayan gifler serpiştirmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır.

Daha çok kaydırma
One page sayfaların çoğalmasından sonra sayfa içindeki hareketi sağlayan öğeler kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Bu yıl one page siteler değil fakat sayfa içi hareket web siteler bir adım önde.

Koyu zemin renkleri
Trend mi yoksa tercih mi bilinmez fakat bu yıl da koyu ve karanlık zeminli siteler görmemiz olası. Beyaz ve aydınlık arayüzler yerlerini daha çok siyah veya siyaha yakın koyu gri sitelere bırakacak gibi görünüyor.

Gradyan geçişler
Instagram logosundan sonra bunun olacağını tahmin etmiyorduk fakat gradyan geçişler hafif ve yoğun olmayan tempoda olduğu zaman biraz göze batmaya başladı bile.
 2017 de web siteler nasıl olmalı?

Yüksek çözünürlükte geniş ekran görselleri
Küçük resimler yerine bu yıl ekranın büyük kesimini kaplayan yüksek çözünürlükte resimlerle sık sık karşılaşacağız

Parallax (optik yanılsama) kullanımı
Son olarak parallax ya da türkçe karşılığı ile optik yanılsama bu yıl sıklıkla göreceklerimiz arasında.

Özetlemek gerekirse 2017’de kullanıcı biraz harket alıgısını arttıran, kısa ve öz olan obje ve içeriklere doğru yönelim içerisinde olacaktır.

Tasarım dolu bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Konular

Popüler