Sosyal Medyada Etkileşiminizi Arttıracak Pazarlama Önerileri

Etiketler:

Sosyal Medyada Etkileşiminizi Arttıracak Pazarlama Önerileri

Sosyal Medya∙ 07.08.2017 ∙11:04

Sosyal Medya pazarlama tekniklerinden 4 önemli mecrayı sizin için derledik.

1-Facebook Soruları
Facebook etkileşimleriniz azaldığını düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Çünkü; Facebook, zaman geçtikçe organik erişimleri düşürüyor. Reklam çıkmadığımız paylaşımlarımızın yalnız %1’lik kısmı takipçilere ulaşmakta. Bu nedenle paylaşımlarımızı, takipçilerimize göstermek zor hale gelmiş durumda. Peki paylaşımlarımızı, takipçilerimize daha fazla gösterebilmek için nasıl bir yol izlemek gerekmektedir? %100 etkileşim alan paylaşımlar araştırmalara göre içerisinde soru cümlesi bulunduran paylaşımlar oluyor. Normal paylaşımların etkileşim oranları, soru cümlesi bulunduran paylaşımlara göre daha düşük oluyor. Soru içeren kelimeyi, cümlenin neresinde kullandığımıza göre etkileşim oranı değişiyor. Örnek verecek olursak; soru içeren kelimeleri paylaşım içeriklerinin sonuna yazdığınızda etkileşim oranınız ortalama %15 daha fazla oluyor. Diğer yandan soru içeren kelimeler paylaşım içeriklerinin başında veya ortasındaysa fazla etkileşim sağlayamayabiliyor. Bu yöntemi kendi yönettiğiniz sayfanızda deneyerek gözlemleyebilirsiniz.

Facebook etkileşim arttırma

2-Twitter Karakterleri
Tweetlerinizin hiç okunmadığını ve etkileşim almadığını düşünüyor olabilirsiniz. Twitter'ın 140 karakter limitini tamamıyla doldurmak zorunda değilsiniz. Yapılan araştırmalara göre en iyi tweet uzunluğunun ortalama 70-100 karakter arası olması gerektiği ortaya çıkmıştır. 100 ve altı karakterde olan tweetler ortalama %17 oranında daha fazla etkileşim alıyor.

Twitter etkileşim arttırımı

3- Instagram’ın Hashtagleri
Instagram’da başarılı içerikler üretmek istiyorsanız, paylaşımlarınızla alakalı hashtagler kullanmalısınız. En uygun hashtagleri nasıl kullanabilirsiniz? Sektörünüz ile ilgili kullanılan kelimeleri düşünelim. Düşündüğünüz hashtagi arama çubuğuna yazın (Örneğin, Dayanıklı Tüketim Eşyası satıcısıysanız; #Ankastre gibi.) ve hashtag ile yapılan kullanım sayısını gözlemleyin. Yüksek oranda etkileşim ve çok fazla takipçi sayısı varsa, bundan sonra kullanmanız gereken hashtag bu olabilir. Bulduğunuz hashtagi aratırken, Instagram'ın size önerdiği hashtaglere de göz atın ve hashtaglerin etkileşim, kullanım zenginliğini not edin.

Eskişehir sosyal medya etkileşim arttırma

4- Youtube Viral Videolar
Youtube video pazarlaması, doğru ve iletişimi kuvvetli şekilde yapıldığında, size farklılık katarken en fazla etkileşimi sağlayabilir. Metinleri ve blog yazılarını okumayan kitlelerin dikkatini video içeriklerle çekme şansı yakalayabilirsiniz. Video pazarlama için kullanacağınız video içerikler kendi yaratıcılığınıza bağlıdır. Örnekler: Firmanızda en son ne olup bittiğini video içerik olarak yayınlayabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi içeren videolar paylaşabilirsiniz. Blog yazılarınızı video içerik olarak yayınlayabilirsiniz. İşiniz, sektörünüz ve hizmetleriniz ile ilgili bilgilendirici, tanıtıcı videolar paylaşabilirsiniz.

Youtube da etkileşim nasıl artar

Benzer Konular

Konular

Popüler